tomjack12   Album Posted Apr.22nd, 2021, viewed 327 times

Sözcü

 


Sözcü , 2007 yılı 27 haziran tarihinde kurulmuş İstanbul merkezli Atatürkçü bakış açısına sahip ulusal günlük gazetedir. Genel yayın yönetmenliğini Metin Yılmaz’ın yaptığı gazete Türkiye’de tirajı en yüksek 2. gazetedir. Gazete Estetik Yayım A.Ş.’ye bağlı bir kuruluştur.

Sözcü, Basılı yayının yanı sıra diğer bazı alanlarda da hizmet vermektedir. Farklı başlıklar altında da yayınlar yapmaktadır. Bunlar; E-gazete, TV, kitabevi ve spor yayınları yapan Skor’dur.

Sözcü Gazetesi yazarları


Sözcü Gazete, diğer birçok gazetenin aksine çok yetkin bir yazar kadrosuna sahiptir. Bu yazarlar bir kısmını Uğur Dündar, Emin Çölaşan, Rahmi Turan, Yılmaz Özdil, Soner Yalçın, Deniz Zeyrek Çiğden Toker, Murat Muratoğlu gibi çok tanınan yazarlardan oluşur, gazetenin yazarları sık sık yazıları ile gündeme gelmektedir. Gazete muhalif bir çizgide olduğundan ötürü gündeme geldikleri yazılarda muhalefet içerikli yazılardır.

E-gazete


Sözcü, Gazete basılı yayının yanı sıra E-gazete özelliği ile aylık 19.99 TL karşılında tirajını okuyucularına gazete görünümünde okuyabilecekleri bir hizmet sunmaktadır. Bu üyelik sistemi Sözcü +Plus olarak isimlendirilmektedir. Gazete ise gazetelerin sadece birinci sayfalarını ziyaretçilerine ücretsiz sunmaktadır.

Olpak, ”Dibeybe, ‘Biz yarım kalan projelerin tamamlanmasını arzu etmiyoruz, onları zaten tamamlayacaksınız ama önümüzde çok ciddi başka projelerimiz var. Öncellikle Türkiye ile çalışmak istiyoruz. Sadece merdivenin basamaklarını birer birer çıkmak gerektiğinin de farkında olalım’ dedi.” Olmak, ”Ankara’da imzalananların dışında enerji üretimi alanında imza aşamasına gelmiş başka anlaşmalar da var.

Kitabevi


Sosyal medyada dolaşan bir videoda, Çaykur’a alınacak 500 işçi için yapılan kurada hile yapıldığı iddia edildi. ÇAYKUR’a işçi alımında şaibeli kura çekimi. Kurayı gerçekleştiren görevlilerin çektiği ramakları masada duran kağıda baktıktan sonra geri attığı, bazılarının ise sesli okunduğu görüldü.. CHP’li vekil A. Mahir Başarır videoyu paylaşarak ”AKP listesinde ismi olanlar kabul, yoksa olmadı bir daha! Rezillik!” dedi. Çaykur Genel Müdür Yrd. Erdinç Hatinoğlu,” Alımları İŞKUR aracılığıyla yapıyoruz. Çekilişi onlar organize ediyor” dedi…

Gazetenin sitesi


Gazetenin yanı sıra internet sitesi ile de her gün binlerce okuyucuya hizmet vermektedir. Web site kategorileri; yazarlar, gündem, dünya, ekonomi, seyahat, alışveriş, astroloji, bilim – teknoloji, sağlık, emlak, eğitim, galeri, kültür – sanat, otomotiv, sigorta ve vefat ilanları gibi geniş bir yelpazede yayınlarını sürdürmekte be kuruluşundan günümüze de başarılı bir şekilde yayınlarını devam ettirmektedir.

Hayat


Medya, tüm bu hizmetlerinin yanı sıra ” Sözcü Hayat” adlı bir web sitesi daha hayata geçirmiştir. Bu web sitesinde; magazin ağırlıklı olmak üzere, moda, kültür – sanat, seyahat, yaşam, lezzet durağı, astroloji, güzellik, ev dekorasyon, alışveriş, benden kaçmaz, yazarlar gibi kategoriler bulunmaktadır.

 

Sign in to post